Rynek pierwotny
Rynek wtórny
Kredyt na lokal usługowy Warszawa

Ważne pytania i odpowiedzi

Na jaki maksymalny okres można wziąć kredyt na lokal usługowy?
Kredyt na zakup nieruchomości komercyjnej może być wzięty na okres do 25 lat.

Ile wynosi minimalny wkład własny do kredytu na lokal użytkowy?
W przypadku kredytu dla firm istnieje możliwość uzyskania finansowania na 100% wartości inwestycji, osoby fizyczne muszą natomiast posiadać minimalny wkład własny w wysokości 20%.

Jakie są koszty wcześniejszej spłaty kredytu na lokal użytkowy?
W niektórych bankach nie ma dodatkowych kosztów z tytułu nadpłat i wcześniejszej spłaty kredytu, są jednak banki w których wiąże się to z prowizją w pierwszych latach, nawet do 5% kwoty nadpłaty lub salda spłacanego kredytu.

Czy umowa przedwstępna zakupu lokalu użytkowego musi mieć formę notarialną?
Nie ma takiego wymogu, forma umowy zależy od uzgodnień stron transkacji. Bez wątpienia jednak umowa zawierana u notariusza jest bezpieczniejsza dla Nabywcy, warto ją rozważyć np. kiedy nabywamy lokal od mniej znanego dewelopera.

Czy przedsiębiorca musi wziąć kredyt firmowy aby móc wrzucać odsetki w koszty działalności gospodarczej?
W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej kluczowe jest to czy kredyt jest wzięty na cel związany z prowadzoną działalnością, jeśli tak to nawet kiedy przedsiębiorca weźmie kredyt na lokal użytkowy jako osoba fizyczna uzyskująca dochody z prowadzonej działalności gospodarczej (można wówczas dołączyć także dochody z innych źródeł np. z umowy o pracę) to przedsiębiorca ma prawo wliczać odsetki w koszty. Warto oczywiście omówić tą kwestię ze swoją księgową.

Czy dwie firmy mogą wspólnie wziąć kredyt na lokal użytkowy?
Tak, jednak pod warunkiem, że ich Właściciele utworzą spółkę a przedsiębiorcy zamkną jednosobowe działalności gospodarcze.

To tylko niektóre pytania, z którymi się spotykam, zachęcam do kontaktu aby dowiedzieć się więcej. Czekam na Państwa pytania pod numerem tel. 792 079 175.

Niezależny doradca kredytowy z Warszawy
Zakup lokalu usługowego a prawo i podatki
Lokale użytkowe na sprzedaż
© Copyright 2015 www.KredytNaLokalUzytkowy.pl

Serwis Kredyt na lokal użytkowy jest kompendium wiedzy na temat finansowania zakupów lokali użytkowych stworzonym w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenia eksperta w dziedzinie kredytowania nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Serwis powstał z myślą o osobach fizycznych zainteresowanych zainwestowaniem w zakup lokalu usługowego na wynajem oraz przedsiębiorcach pragnących nabyć lokal użytkowy na potrzeby swojej działalności gospodarczej. Za pośrednictwem serwisu użytkownicy mają możliwość skontaktować się z niezależnym doradcą kredytowym z Warszawy, który odpowie na wszystkie pytania związane z samym kredytem oraz innymi kwestiami np. formalnymi związanymi z tego typu transakcją. Serwis KredytNaLokalUzytkowy.pl jest własnością niezależnego doradcy finansowego, specjalisty ds. kredytów hipotecznych Michała Fastyna pracującego w Warszawie i w dużych miastach całej Polski (m.in. w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu).

Menu serwisu:     Mapa strony     Polecane serwisy     Regulamin     Współpraca