Rynek pierwotny
Rynek wtórny
Kredyt na lokal usługowy Warszawa

Zakup lokalu od strony prawnej i podatkowej

Każda transkacja zakupu lokalu użytkowego, a już w szczególności transakcja kredytowana, wymaga zawsze rzetelnej analizy pod kątem prawnym i podatkowym. Niezależnie od rynku, na którym nabywany jest lokal na wstępie należy dokładnie przeanalizować dokumenty dotyczące wybranej nieruchomości. Kompletną listę wymaganych dokumentów przygotowaną dla danej transakcji można uzyskać od doradcy kredytowego. Jeszcze przed podpisaniem umowy przedwstępnej warto skonsultować jej zapisy z doradcą kredytowym lub radcą prawnym.

W przypadku zakupu lokalu na firmę warto od razu omówić z księgową kwestie wliczania w koszty działalności odsetek od kredytu i ewentualnego zwrotu podatku VAT. Przedsiębiorcy mają prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odsetki od kredytów zaciągnięty w związku z prowadzoną działalnością, prowizje kredytowe a nawet koszty ubezpieczenia kredytu. Firmy będące podatnikami VAT i nabywające lokal od dewelopera mają również możliwość odliczyć 23% VAT-u. Zakup lokalu użytkowego na firmę umożliwia także dokonywanie comiesięcznych odpisów amortyzacyjnych a w konsekwencji pozwala przedsiębiorcy płacić niższy podatek dochodowy.

Jako niezależny doradca do kwestii zakupu lokalu usługowego podchodzę kompleksowo, zawsze zwracam moim Klientom uwagę na istotne kwestie prawno-podatkowe związane z taką transkacją. Za moim pośrednictwem Klienci mają również możliwość skonsultować się z prawnikiem i doradcą podatkowym. Moim celem jest zawsze przygotowanie jak najkorzystniejszego planu finansowego, który pozwoli każdemu Klientowi odnieść maksymalne korzyści z zakupu nieruchomości komercyjnej. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej sprawy większość moich Klientów to dziś osoby z polecenia.

Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać co do opłacalności zakupu lokalu użytkowego. Zarówno w przypadku zakupu na firmę, jak i w przypadku inwestycji osoby fizycznej, taka transkacja niesie ze sobą bardzo wymierne korzyści finansowe. Oferuję Państwu kompleksową pomoc i maksymalizację zysków z takiej inwestycji.

Niezależny doradca kredytowy z Warszawy
Zakup lokalu usługowego a prawo i podatki
Lokale użytkowe na sprzedaż
© Copyright 2015 www.KredytNaLokalUzytkowy.pl

Serwis Kredyt na lokal użytkowy jest kompendium wiedzy na temat finansowania zakupów lokali użytkowych stworzonym w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenia eksperta w dziedzinie kredytowania nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Serwis powstał z myślą o osobach fizycznych zainteresowanych zainwestowaniem w zakup lokalu usługowego na wynajem oraz przedsiębiorcach pragnących nabyć lokal użytkowy na potrzeby swojej działalności gospodarczej. Za pośrednictwem serwisu użytkownicy mają możliwość skontaktować się z niezależnym doradcą kredytowym z Warszawy, który odpowie na wszystkie pytania związane z samym kredytem oraz innymi kwestiami np. formalnymi związanymi z tego typu transakcją. Serwis KredytNaLokalUzytkowy.pl jest własnością niezależnego doradcy finansowego, specjalisty ds. kredytów hipotecznych Michała Fastyna pracującego w Warszawie i w dużych miastach całej Polski (m.in. w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu).

Menu serwisu:     Mapa strony     Polecane serwisy     Regulamin     Współpraca